Нема простор за паника: Чендлер ја потврди борбата против Мекгрегор


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Во изминатите денови се појавија шпекулации дека ќе биде откажана борбата меѓу Конор Мекгрегор и Мајкл Чендлер во УФЦ 303.

Борбата е закажана за 29 јуни и истата нема да биде откажана, барем така тврди поранешниот трикратен шампион во Белатор, Чендлер.

„Оваа борба ќе се случи. Има многу шпекулации, но ќе се бориме. Датумот е 29 јуни“, кажа Чендлер.