Немој да му подавате повеќе топка на Леклер (Видео)


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Возачот на Ферари, Шарл Леклер покажа дека не му оди најдобро на фудбалскиот терен, откако на мечот пред трката во Монако се посрамоти неколку пати.

Леклер беше капитен во тимот на возачите од Формула 1 во кој беа уште и Фернандо Алонсо, Пјер Гасли, како и претседателот на Ф1, Стефано Доменикали.

Леклер не се прослави пред домашната публика затоа што прво падна директно на лице, а потоа Карлос Саинц му создаде одлична шанса, но Шарл не ја искористи.