Непожелен во Барса само година дена после што е доведен за 40 милиони евра


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


На Ноу Камп стигна во минатото лето и најавен е како големо засилување.

Сепак, тој со своите игри не успеа да оправда.

Во прашање е турскиот репрезентативец Арда Туран, кој стигна од Атлетико со етикета како еден од најдобрите Јорганџии.

Барса искешира дури 40 милиони евра оштета, а сега сака што порано да се реши од 29-годишниот.

Шпанските медиуми тврдат дека каталонскиот состав сега е спремен да го пушти за значително помал износ, додека наводно заинтересирани се Борусија Дортмунд, Арсенал и Фенербахче.

Што ќе биде од се офва ќе дознаеме наскоро…