Несторовски заминува од Удинезе, но ќе остане во Италија


Роналдо и со 39 години ја предводи Португалија! ↓↓↓


Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски ќе замине од Удинезе на крајот на сезоната, но ќе остане во Италија бидејќи за неговиот потпис се заинтересирани две екипи.

Поранешниот клуб на Несторовски, Палермо е еден од тимовите кои сакаат да потпишат договор со македонскиот напаѓач, но конкуренција ќе им прави Парма која бара решение во нападот.

Палермо и Парма во моментов играат во Серија Б, а во следната сезона имаат амбиции да се вратат во италијанската елита.

Несторовски за Удинезе одигра 63 меча во првенството и притоа постигна седум гола.