Неверојатно: Меси запиша пет асистенции и гол, а Суарез постигна хет-трик (Видео)


Чекаме казна за Даку! (ја дочекавме) ↓↓↓


Аргентинскиот репрезентативец Лионел Меси одигра одличен меч за Интер Мајами против Њујорк Ред Бул, а во победата му помогна и Луис Суарез.

Меси запиша дури пет асистенции за Интер Мајами и постигна еден гол, додека Суарез стрелаше три пати во мрежата на Њујорк.

Екипата на Меси и Суарез по 12 одиграни кола се наоѓа на првото место во Источната конференција со 24 бодови.