Николсон потпиша за Вашингтон


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Вашингтон Визардс се договори со слободниот агент, Ејндру Николсон.

Николсон ќе потпише 4-годишен договор, а ќе заработи 26 милиони долари.

Минатата сезона Ејндру беше кошаркар на Орландо Меџик, но не сакаше да ја продолжи соработката. Николсон имаше учинок од 6.9 поени, 3.6 скока на 56 натпревари минатата сезона.

Визардс исто така се засили и со Јан Махинми од Индијана Пејсерс.