Нолито и официјално потпиша за англискиот гигант


Роналдо и со 39 години ја предводи Португалија! ↓↓↓


Повеќе нема дилеми околу тоа каде Шпанецот Нолито ќе ја продолжи кариерата бидејќи и официјално е нов фудбалер на Манчестер Сити.

Нолито е второто засилување кое Гвардиола го доведе на Итихад,.

29-годишниот Шпанец го зеде бројот 9 која ја носеше Алваро Негредо.

Граѓаните платија 14 милиони фунти на Селта.