Нова понуда на Лестер за ѕвездата на Вотфорд, дали ова може да се одбие?


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Лестер по секоја цена го сака во својот тим Трој Дини, напаѓачот на Вотфорд.

Напаѓачот на Вотфорд, Трој Дини е голема желба на тренерот Клаудио Раниери.

Италијанецот е воодушевен од Дини, го сака по секоја цена во тимот и после првата неуспешна понуда стигна и втора која Вотфорд тешко дека ќе ја одбие.

Лестер овој пат понуди 25 милиони фунти за 27-годишниот напаѓач кој во првата сезона во ПЛ постигна 13 погодоци.

Со години е најдобар стрелец на Вотфорд, навивачите најмногу го сакаат и тешко дека Вотфорд ќе сака да го продаде.