Новиот тандем на Реал го израдува Бразил против Мексико (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Бразил ги почна подготовките за Копа Америка со победа против Мексико од 3-2, а главни на теренот беа фудбалерите на Реал Мадрид.

Переира и Мартинели стрелаа за водство од 2-0, но Мексико со погодоците на Кињонес и Мартинез израмни на 2-2 во 92. минута, сепак во продолжението Винисиус му асистираше на Ендрик за конечни 3-2.