Ново име на списокот на Жозе Мурињо


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Тиемуе Бакајоко, 21-годишниот фудбалер на Монако е посакуван од Манчестер Јунајтед.

Според Франс Фудбал, црвените ѓаволи сериозно се заинтересирани за услугите на овој фудбалер и ќе се обидат да го доведат ова лето.

Тренерот на Монако, Леонардо Жардим го нема Бакајоко во сериозните планови. Му дозволи да го напушти клубот и 21-годишниот ќе тргне за Англија.

За 2 години во Монако овој фудбалер одигра 22 натпревари.