Обезбедување со две нозе му влезе на португалски репрезентативец (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Португалија ја прегази Турција со 3-0 и се пласира во осминафинале, но по последниот судиски свиреж неколку навивачи втрчаа на теренот.

Обезбедувањето не реагираше навреме, а еден од редарот за малку ќе го повредеше напаѓачот Гонсало Рамош.

Редарот со две нозе му влезе на Рамош, но напаѓачот за среќа нема посериозни последици.