Официјално: Бразилец потпиша за Рома


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Рома доведе ново засилување, се работи за голманот Алисон Бекер.

Голманот на Интернационал беше на мета на Јувентус и Рома, а на крајот сепак го прифати повикот од Рим.

Тој од Интернационал премина за осум милиони евра во Рома. За репрезентацијата на Бразил од минатата година запиша девет настапи, а беше и член на младата селекција.

За Интернационал бранеше на 102 меча, а има 23 години.