Официјално: Черишев го промени клубот


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Рускиот фудбалер, Денис Черишев, ги засили редовите на Виљареал.

Черишев до сега беше член на Реал Мадрид, но “Кралевите” го испраќаа на позајмици. Позајмен беше во Севиља. па во Виљареал, а минатата сезона настапуваше за Валенсија.

Сега тој ќе се врати во Виљареал, а “Жолтата подморница” за неговите услуги плати седум милиони евра.
Тој со Виљареал потпиша петгодишен договор, а Реал има право на процент од негов евентуален следен трансфер.

Русиот кој има 25 година поради повреда не отпатува со својата репрезентација на Европското првенство во Франција.