Официјално: Мане стигна во Ливерпул


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Сега Мане и официјално стана нов играч на Ливерпул.

Тој е петттото засилување на Ливерпул од Саутемптон во минатите неколку години, а Ливерпул го плати 30 милиони фунти.

Сенегалецот потпиша петгодишен договор и ќе го носи бројот 19 на дресот.

Во редовите на Саутемптон постигна 25 голови во 75 настапи. Пред него за редовите на Редсите потпишаа младиот Марко Грујиќ и голманот Лорис Кариус.

„Голем ден за мене, бидејќи сум многу среќен што потпишав за едне од најголемите европски тимови“, рече Сане, и додаде:

„Едвај чекам да се сретнам со новите играчи и персоналот“.