Официјално: Салах нов играч на Рома


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Египќанецот Мохамед Салах потпиша и официјално за Рома.

Во минатата сезона Салах беше позајмен на Рома, но импресионира во Рома и затоа клубот го доведе на трајна основа.

Салах во Челси дојде од Базел во јануари 2014 година, и дебитираше против Њукасл во домашниот шампионат.

Неговиот прв гол за Сините е постигнат во 6:0 победата над Арсенал. Во Серија А прво играше на позајмица во Фиорентина, а тогаш во Рома.

Челси се заблагодари на Салах за својот придонес, и му посака многу среќа но новиот клуб.