Осимен пред дербито со Милан ја загубил среќната амајлија!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

Напаѓачот на Наполи, Виктор Осимен игра одлично оваа сезона и го води својот тим кон Скудетото, но пред дербито со Милан си ја загубил среќната амајлија.

Италијанските медиуми пишуваат дека Осимен си ја загубил својата среќна маска, која стана препознатлива затоа што ја носеше на натпреварите во Серија А.

Осимен почна да ја носи маската по еден дуел со Шкрињар во 2021 година. Иако ја носеше за да го заштити лицето, сепак таа премина во негов заштитен знак.

Младиот напаѓач во дербито пртоив Милан ќе игра со стара маска и таа ќе ја користи додека не му изработат нова.