Осум часовници на Шумахер продадени за – 4,1 милион евра!


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


На аукција во Женева беа продадени осум часовници на легендарниот возач во Формула 1, Михаел Шумахер, а сумата која е платена изнесува 4,1 милион евра.

Голем број меѓународни колекционери се вклучија во наддавањето за часовниците на Шумахер, а највисока цена (2,7 милиони долари) достигна стариот часовник „Патек Филип“ од розево злато.

Поранешниот шампион имаше тешка несреќа на скијање во 2013 година, по што повеќе не се појави во јавност.