Озил се врати, Арсенал загуби!


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Премиер лигата ќе се врати следниот викенд.

Клубовите се подготвуваат за најголемиот, но последниот натпревар на Арсенал пред мечот со Фулам не им „легна“ на „топџиите“.

Екипата на Артета загуби со 3:2 од Астон Вила, натпреварот се играше на „Емирати“ пред два дена, двоен стрелец за домашниот тим беше секако капитенот Обамејанг.

Се врати и Месут Озил, Германецот ги одигра своите први минути од јуни, креативецот никаде го немаше по рестартирањето на шампионатот. Тоа беше турбулентна сезона за поранешниот играч на Реал Мадрид, Озил беше обележан како еден од тројцата играчи кои одбија да ги намалат своите плати поради пандемијата на корона вирусот.

Артета му даде шанса на дуел со Вила, навивачите се надеваат дека повторно би можел да игра поважна улога во тимот.

Натпреварот од првото коло против Фулам ќе ни каже сè.

Вилијан и повратникот Дани Себаљос исто така ги забележаа своите први минути завчера.