Парите не му се во прв план – Шпанскиот напаѓач ги одби Кинезите


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Алваро Негредо не е еден од оние кои сакаат кинески пари.

Кинеските клубови се повеќе работат во Европа, купуваат вистински ѕвезди и прават лига од соништата.

Има и такви кои не ги интересираат парите. Негредо доби понуда од соништата, но тој рече НЕ.

Од Валенсија сакаа да го продадат на кинезите, но Негредо кажа дека не сака да го смени континентот.