Пјаца се сели во Серија А?


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Талентираниот фудбалер на Динамо Загреб, Марко Пјаца би можел ова лето да го напушти клубот од “Максимир”.

За неговите услуги заинтересирана е екипата на Фиорентина која е спремна да плати 10 милиони евра за овој крилен фудбалер и наскоро би можела да испрати официјална понуда.

Пјаца имаше одлична сезона зад себе во Динамо, а во овој момент со репрезентацијата на Хрватска се наоѓа на ЕП во Франција.