Почнува рекострукцијата на ПСЖ: Блан официјално не е повеќе тренер


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Реконструкцијата на тимот почна, Лоран Блан е сменет.

Како што се и пишуваше во претходните денови и недели, Лоран Блан повеќе е не тренер на Пари Сен Жермен.

Тој доби отказ од клубот, иако успеваше во претходните три сезони да земе трофеј во домашниот шампионат и иако потпиша пред пет месеци нов, четири годишен договор.

Сега ќе прими надокнада од 20тина милиони евра.

Се е потврдено и на официјалниот сајт на ПСЖ, а се очекува во наредните неколку дена Унаи Еемри, актуелниот тренер на Севиља, да ги превземи Парижаните.