Погба преку Твитер најави премин во нов клуб?


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Францускиот играч за врска Пол Погба на својот твитер профил можеби и го наговести својот трансфер.

Имено, Погба а Твитер кликна ”disslike” на страницата на моменталниот свој клуб, односно Старата дама.

Дали овој ”unfolow” значи и премин во нов клуб останува да видиме, а најблиску до доведување на овој играч во своите клубови се Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед.