Погледнете што барал Роналдо во новиот договор од Перез


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Кристијано Роналдо наскоро ќе потпише нов договор со Реал, а од претседателот Перез како нова ставка од договорот барал да има личен визиотерапевт.

Португалец е еден од играчите кои не се задоволни од лекарскиот тим на Реал, па веќе некое време соработува со Хаокин Хуан, физиотерапевтот на кошаркарската ѕвезда Пол Гасол.

Бидејќи Перез нема намера да го менува лекарскиот тим му го исполнил ова барање на Роналдо.