Португалецот Пинто потпиша за Вардар


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Повремениот португалски репрезентативец Мигуел Пинто потпиша двегодишен договор со поранешниот македонски шампион Вардар.

Пинто доаѓа од екипата на Агуас Сантас во Португалија, а има само 25 години и игра на позицијата десно крило.

Португалецот се наоѓа и на поширокиот список на репрезентацијата, а досега настапи двапати за А-селекцијата на Португалија.