Португалскиот тренер ја објасни ситуацијата со Роналдо: До кога ќе игра еден од најдобрите играчи?

Португалскиот тренер Фернандо Сантос ги откри неговите планови во кариерата за Кристијано Роналдо.

35-годишната sвезда на Јувентус игра на врвно ниво. Роналдо најави дека ќе игра до 40-та година од животот, а португалскиот тренер објасни кога Кристијано може да се повлече од светот на фудбалот.

View this post on Instagram

On board??

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

“Кристијано е подготвен да игра до својата 40-та година, но сеуште не е сигурен дали тоа ќе се случи. Во одреден момент може да почувствува дека повеќе не е истиот, и тој не е играч кој ќе игра на пониско ниво отколку што е. Кога ќе почувствува дека повеќе не е Роналдо, тој ќе застане “, рече Сантос.

View this post on Instagram

Recharge ?☀️???

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Она што е сигурно е дека пред Роналдо има уште неколку многу добри сезони. Дали тоа ќе го задоволи добро или сепак ќе оди на врвот, останува да видиме.

Во моментов сè уште е вистинска машина.