Повеќе нема дилема, ѕвездата потпиша нов договор со англискиот клуб


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Актуелниот шампион на Англија, Лестер го продолжи договорот со Џејми Варди.

Фантастичниот напаѓач се поврзуваше ова лето со трансфер во Арсенал, но од тоа нема да биде ништо.

Варди се одлучи на останување во Лестер. Потпиша нов 4-годишен договор.

Официјалниот потпис ќе биде ставен после завршувањето на ЕП.

Минатата сезона Варди на 38 натпревари постигна 24 погодоци и ги однесе лисиците до титулата.