„Повеќе се грижам за Мартинез и Санчез, зашто Џеко лесно ќе го прочитаме“


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Интер и Милан го играат големото градско дерби во рамки на 24. коло од италијанската Серија А, која продолжујва по двонеделна пауза. Натпреварот е закажан за 18 часот, а улогата на домаќин ќе ја имаат „нераѕурите“.

Натпреварот е во центар на внимание на италијанската јавност, за дуелот зборуваше и Стефано Нава, кој во минатото го носеше дресот на Милан.

„Рехабилитацијата на Томори ќе биде од голема важност за Милан. Тој е модерен дефанзивец, кој има многу квалитети. Ако во одбрана играат Калулу и Ромањоли, тогаш треба да бидат блиску еден до друг. Јас најмногу се плашам од тандемот Мартинез-Санчез, додека за Џеко не сум загрижен бидејќи лесно ќе го прочитаме“, кажа Нава.

Интер е прв на табелата со 53 бодови, додека Милен е трет и има четири бода помалку од градскиот ривал.