Познати се деталите: Чуамени го одби ПСЖ и ќе заигра за Реал Мадрид!


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Реал Мадрид ќе потпише со Ориелиен Чуамени во следните денови, а тоа го објави познатиот спортски новинар Фабицио Романо, кој ги има деталите.

Трансфеот ќе чини 80 милиони евра, а може да достигне до 100 милиони евра со бонуси, а Чуамени договорил петгодишна соработка со „кралевите“.

ПСЖ бил подготвен да му понуди повеќе пари, но сепак Чуамени ги напуштил преговориите уште во петокот и решил да заигра за Реал Мадрид.

Ливерпул, исто така, покажа интерес за Чуамени, но сепак младиот Французин сака да го носи дресот на шпанскиот и европски првак од следната сезона.

Во следните денови се очекува потврда на трансферот, откако ќе поминат медицинските прегледи.