дома тагови Орелиен Чуамени

таг: Орелиен Чуамени

Најнови вести

Челси со празни раце: Реал Мадрид за 90 милиони евра ќе им украде голема...

Реал Мадрид планира следното лето да ја засили екипата, а ќе се прави ремонт и во одбраната и затоа шпанскиот гигант подготвил 90 милиони...

Енрике се коцкаше и скапо плати: Мароко ја шокира Шпанија (ВИДЕО)

Мароко ја елиминира Шпанија од осминафинале на Светското првенство (СП) во Катар, откако пеналите беа среќни за Хакими и сонародниците. Шпанија ја контролираше топката во...

Ван Гал: како да го запрам Меси? Ќе видите во петок

Холандија ќе се соочи со Аргентина во четвртфинале на Светското првенство (СП), а селекторот на „лалињата“, Луј Ван Гал е самоуверен пред средбата. Ван Гал...

Ришарлисон го учеше Роналдо како да го изведе „гулабовиот танц“ (Видео)

Бразилскиот репрезентативец Ришарлисон вчера против Јужна Кореја го постигна третиот гол на Мундијалот во Катар, по што ја покажа неговата нова прослава. Ришарлисон заедно со...

Позната причината зошто Ето го нападна јутјуберот од Алжир (Видео)

Претседателот на Фудбалската федерација на Камерун, Самуел Ето по мечот меѓу Бразил и Јужна Кореја нападна еден јутјубер од Алжир. Ето му се налути на...

Реал Мадрид ги подготви парите, се чека „зелено светло“ од родителите!

Шпанскиот гигант Реал Мадрид продолжува со засилувањата за иднината, па така наскоро во екипата треба да пристигне бразилското чудо од дете Ендрик. „Кралевите“ долго време...

Познат списокот за Австралијан опен: Ѓоковиќ ќе игра во Мелбурн!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се наоѓа на списокот со учесници за Австралијан опен. Тоа е уште една убава вест откако му беше укината забраната,...

Кин удри по Бразилците, па доби експресен одговор (Видео)

Бразилската репрезентација по секој гол против Јужна Кореја се забавуваше на теренот, а тоа го налути поранешниот фудбалер Рој Кин. Кин ги критикуваше Бразилците поради...

„ТЈ“: Лажеше ли Енрике?

Стигнавме и до последниот ден од осминафиналето на Мундијалот во Катар, а досега во оваа нокаут фаза фаворитите ја оправдуваа улогата и обезбедуваа место...

Хрват ќе стане најскап дефанзивец во историјата и ќе го урне рекордот на Мегваер!

Хрватскиот дефанзивец Јошко Гвардиол има само 20 години, а важи за еден од најдобрите стопери во светот и наскоро би можел да го напушти...