Познати се учесниците во ЛШ – можна е „група на смртта“


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Светот денеска од 18 часот со нетрпение ја очекува ждрепката која ќе ни ги даде групите во Лигата на шампиони (ЛШ).

ЛШ од идната сезона се менува, односно ќе има ждрепка само за кој со кого ќе игра во единствена група со 36 учесници во една група.

Според распоредот на шеширите, ждрепката може да направи „група на смртта“ со Баерн Минхен, Реал Мадрид или Манчестер јунајтед, Милан и Њукасл.

Финалето во елитното натпреварување се игра на 1 јуни на „Вембли“ во Лондон.