дома тагови лига на шампиони

таг: лига на шампиони

Најнови вести

Анчелоти: Тортата е готова, останува треба да додадеме цреша!

Реал Мадрид е на праг да ја освои титулата во шпанската Ла Лига, а тренерот Карло Анчелоти зборуваше за очекувањата од мечот против Барселона. „Ел...

Меси даде гол од пенал по пауза од 490 дена (Видео)

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси му помогна на Интер Мајами да слави против Нешвил со 3-1. Меси постигна гол од белата точка, а интересно е тоа...

Кошаркарите на Далас тренираа со – песна на Цеца (Видео)

Ѕвездите на Далас маверикс пред дуелот против Лос Анџелес клиперс се мотивираа со популарна песна на пејачката Цеца. На тренингот на Далас беше пуштена песна...

Ништо ново во Ф1: Ферстапен триумфира на трката во Кина

Трикратниот светски шампион Макс Ферстапен славеше на трката за Големата награда во Кина и ја оствари четвртата победа во петтата трка оваа сезона. Ферстапен повторно...

Пензијата ќе почека: Дибиров потпиша нов договор со Загреб

Хрватскиот ракометен гигант Загреб потпиша нов договор со рускиот ракометар Тимур Дибиров. Дибиров ќе остане во дресот на Загреб најмалку до јуни 2025 година, а...

Ѓоковиќ нема да игра на турнирот во Мадрид

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ потврди дека нема да игра на турнирот во Мадрид, кој е закажан за период од 24 април до 5 мај. Засега...

Гвардиола: Ова не е нормално, не знам како преживеавме!

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола не беше задоволен поради густиот распоред, а револтот го искажа по натпреварот против Челси (1-0). „Граѓаните“ имаа малку време...

Матеус предложи кандидат за нов тренер на Баерн Минхен

Баерн Минхен во краток период доби два негативни одговори од тренери, и тоа Чаби Алонсо и Јулијан Нагелсман, па поради тоа ја продолжи потрагата...

Шампионот Денвер со триумф ја отвори серијата против Лејкерс (Видео)

Денвер нагетс славеше против Лос Анџелес Лејкерс со 114-103 на почетокот на плејофот во НБА-лигата Лејкерс во третиот период имаше водство од 71-69, но Денвер...

Тикет на денот (недела, 21.04.2024)

Полека европските лиги влегуваат во завршница, па ќе се спремаме за ЕУРО 2024. Денешната понуда е фантастична, а ова е нашиот предлог тикет за...