Познато е кои судии ќе ја делат правдата во „Ел Класико“


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Реал Мадрид ќе се соочи против Барселона во „Ел Класико“ в недела, а денеска беа објавени судиите кои ќе ја делат правдата на натпреварот.

Цезар Сото Градо ќе биде главен судија на натпреварот, додека Хозе Марија Санчез Мартинез ќе биде одговорен во ВАР-собата.

Градо беше судија на мечот меѓу Реал и Барселона за Суперкупот на Шпанија, кога „кралевите“ триумфираа со 4-1.