Познато зошто Богдановиќ не бил на прославата во ноќен клуб во Белград


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Српските кошаркари беа пречекани од илјадници навивачи во Белград, откако освоија сребрен медал на Светското првенство (СП) во Манила.

По пречекот следеше прослава во ноќен клуб во Белград, но капитенот Богдан Богдановиќ не се појави на неа.

Србинот добил тажна вест дека починал вујко му, по што реши да ги остави неговите колеги да сезабавуваат, додека тој е со семејството.

На прославата во Белград беше и Новак Ѓоковиќ кој го освои Ју-Ес Опен.