Проблем на „Олд Трафорд“: Младинците не се задоволни со арогантноста на Роналдо!

Кристијано Роналдо повторно е главна тема во Манчестер јунајтед, иако на едно интервју неодамна кажа дека сака да им помогне на помладите соиграчи.

Не е непознато дека Роналдо е често арогантен, а токму тоа им претставува проблем на младите фудбалери на „ѓаволите“.

„Атлетик“ пишува дека на младинците не им се допаѓа тоа што Португалецот не е достапен за разговор, за разлика од Едисон Кавани, кој не зборува добар англиски, но им помага на колегите.

Од друга страна, Маркус Рашфорд неодамна зборуваше за тоа дека се консултира со еден од најдобрите играчи на светот во врска со тренинзите, исхрана, развој и како може да игра на врвно ниво на негови години.