Проблем пред „Ла Бомбонера“: Каменуван беше автобусот на Сантош! 📷


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Бока јуниорс одигра 0-0 против Сантош во првиот полуфинален натпревар во Копа Либертадорес, а мечот на „Ла Бомбонера“ не донесе посебни возбудувања.

Сепак, пред стадионот се случи еден инцидент, кога автобусот на гостите беше каменуван и беше скршено стаклото, но за среќа никој не е повреден.