Проблеми со законот, пораз во финалето, сега загуби и голем договор…


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Лионел Меси неколку години наназад беше заштитен знал на “ЕА Спортс” игрите со име ФИФА. Меѓутоа оваа година за Аргентинецот не беше баш најдобра.

Целата година Меси имаше проблем со затајувањето на данок, а тоа остави трага и во падот на играта па така со својата репрезентација беше втор пат во низа поразен во финалето на Копа Америка.

Имено, сега Меси остана и без договор со “ЕА Спортс” и наредната насловна на ФИФА ќе биде со ликовите на Марсијал, Хазард, Родригез и Ројс.