Продолжи традицијата: Четири гола и два црвени картони меѓу Бока и Ривер 🎥


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Дербито меѓу Бока јуниорс и Ривер плата заврши без победник (2-2). На мечот беа забележани драма, тензија, спектакл и дури два црвени картони.

Алиља во 10. минута погоди за водство на домаќините од 1-0, по што Бока остана со играч пмоалку, по што следеа два гола во нивната мрежа. Најпрво Жироти во 74. минута израмни на 1-1, а потоа Ривер постигна уште еден гол за 2-1.

Во 80. минута Ривер доби црвен картон, по што казната стигна преку Вили во финишот, кој ги постави конечните 2-2.