Промашување на кариерата: Мбапе се посрамоти за сите пари (Видео)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Францускиот напаѓач Килијан Мбапе немаше добар настап против Монако, па може слободно да се каже дека е трагичар затоа што ПСЖ освои само бод откако одигра 1-1 на домашен терен.

Мбапе го имаше промашувањето на кариерата и сите останаа зачудени на стадионот, кога Французинот не успеа да реализира одлична шанса.

Меси шутираше силно и ја погоди рамката од голот на Монако, по што топката се одби до Мбапе, но тој не се прослави и утна празен гол.