ПСЖ испрати понуда за 22-годишен холандски голгетер


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Напаѓачот на АЗ Алкмар Винсент Јансен се наоѓа на мета на францускиот ПСЖ.

Влијателниот Л`Екип тврди дека ПСЖ е решение во нападот во вид на 22-годишниот Јансен, кој во минатата сезона беше најдобар стрелец во Холандија, а во март дебитираше за репрезентацијата на таа земја.

ПСЖ наводно веќе е во преговори со АЗ и Французите понудија 15 милиони евра, но порано Холанѓаните одбиле и поголема победа од Тотенхем за својот најдобар играч.

Инаку, во минатата сезона даде дури 27 голови во 34 натпревари.