ПСЖ остана без Мбапе за пресметката со Баерн Минхен!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Францускиот гигант ПСЖ славеше против Монпелје со 3-1 и така им се вратија на победите во Лига 1, но тренерто Галтие се соочува со сериозни проблеми.

Победата мораше да биде „платена“ со повреда на Килијан Мбапе, кој го повредил коленото и ќе го пропушти првиот меч против Баерн Минхен.

Исто така, на дуелот со Монпелје се повреди и дефанзивецот Серхио Рамос.