Реал брза околу Мбапе, ПСЖ има подобра понуда?

Главна тема во Франција е Килијан Мбапе, по најавата дека ќе си замине следното лето. Тој нема да го продолжи договорот со Пари Сен Жермен, кој може да го задржи до 2022. година и нема да заработи ниту цент од фантастичниот напаѓач.

Друго решение е да се напушти 12 месеци порано, но нема шанси некој да плати за светскиот рекорд за него, колку што наводно бараат Парижаните.

Реал нема да плати околу 180 милиони евра колку што Монако зеде од „Светците“ за Мбапе, дури се подготвени да чекаат две сезони, да го земат бесплатно и да му плаќаат 40 милиони евра по сезона како што нуди ПСЖ.

Се би било убаво да не се појавеа Клоп и Ливерпул.

Имено, потврдена е информацијата дека го чекаат следното лето, дека ќе го продадат или Салах или Мане за да го донесат Французинот. Тие се подготвени да понудат пари и една нивна sвезда на парижаните, што може да биде решение.

Од таа причина, Ливерпул не купува практично две години, тие едноставно собираат пари за голем и докажан трансфер, како што се покажаа со Алисон Бекер и Ван Дајк како вистинско решение.

Ќе видиме што ќе се случи на крајот, како што рековме вчера, Мбапе има причини да замине во Реал, но и во Ливерпул, па можеби одлуката ќе ја остави на клубот, неговите причини се познати …