Реал има неверојатен план?!


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Англиските медиуми блиски до актуелниот шампион на Лестер денеска најавија спектакуларен трансфер кога е во прашање Реал Мадрид.

Имено, мадридскиот клуб пробува за следната сезона во иста екипа да спои два фантастични играчи за врска од потекло од Франција, Пол Погба и Н`Коло Канте.

За Погба веќе одамна знаеме дека е многу блиску до трансфер во Реал, но Канте е најнов играч на листата на желби на актуелниот шампион на Европа.

Во Реал сакаат да го спојат Канте и Погба, и така што ќе имаат врвен среден ред од француски фудбалери.

Се споменува понуда од 30 милиони фунти која Лестер сигурно нема да ја одбие.