Реми заминува на се поатрактивната дестинација?


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Новиот тренер на Челси, Антонио Конте, нема да смета на услугите на Лоик Реми.

Овој фудбалер не доби многу шанса за игра во Челси, а се поизвесно е дека дојде време за негово заминување.

Нова дестинација за овој напаѓач би требало да биде турски Фернабхче, кој веќе спреми и официјална понуда.

Како што пренесуваат англиските медиуми, Фенербахче за услугите на Реми ќе испрати понуда од седум милиони фунти, а се очекува истата да биде прифатена.

Реми изминатата сезона беше стартер на само три натпревари во Премиер лигата и постигна еден погодок.