Репрезентативец на Холандија потпиша за Вардар


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Поранешниот македнски и европски ракометен шампион се засили со репрезентативецот на Холандија, Ларс Коиј.

Коиј потпиша двегодишен договор со „црвено-црните“, каде што доаѓа од редовите на Хем Вестфален од Германија.

„Возбуден сум поради мојот трансфер во Вардар. Навистина сум среќен поради можноста и предизвиците кои ни доаѓаат. Сакам да ги покажам моите квалитети и да научам нови работи за да растам како играч“, кажа Коиј.