Репрезентативки на Мали си удрија ќотек во микс-зоната (Видео)


Го чекав ова! Аргентина на „мојата“ Холандија - 18 ден ↓↓↓Кошаркарките на Србија триумфираа против Мали во групната фаза на Светското првенство, но по дуелот се случи тепачка во микс-зоната.

Репрезентативките на Мали си удрија ќотек во микс-зоната од засега непозната причина, а нивните колешки се обидоа да спречат уште посериозен инцидент пред камерите.

Ова се случи додека изјава за медиумите даваше кошаркарка на Србија.