Роналдо доби суспензија откако удри ривал во Суперкупот на С. Арабија


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо доби суспензија од два натпревари поради црвениот картон во полуфиналето од Суперкупот на Саудиска Арабија.

Роналдо беше исклучен во 86. минута откако удри противнички фудбалер, а по црвениот картон сакаше да го удри и судијата.

Ѕвездата на Ал Наср пред комисијата кажа дека бил испровоциран за време на мечот, но тоа не го спаси од казна.