Роналдо испрати авион со помош за повредените во земјотресот во Турција и Сирија


Чекаме казна за Даку! (ја дочекавме) ↓↓↓


Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо испратил полн авион со помош за повредените луѓе во земјотресот кој ги погоди Турција и Сирија.

Над 50.000 луѓе загинаа во земјотресот, а голем број се исчезнати под рушевините по силниот потрес, а фудбалерот на Ал Наср беше еден од тие кои решија да помогнат.

Роналдо испратил полн авион со пакети со храна, перници, кревети, облека и други производи за помош на настраданите.