Роналдо испрати „бомба“ од слободен удар и погоди – камерман (Видео)


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Кристијано Роналдо на вчерашниот меч на Ал Наср успеа да нокаутира камерман кој го погоди со силен шут од слободен удар.

Роналдо испрати „бомба“, која помина покрај левата статива и удри директно во главата на камерманот.