Роналдо испрати „бомба“ од слободен удар и погоди – камерман (Видео)


Чекаме казна за Даку! (ја дочекавме) ↓↓↓


Кристијано Роналдо на вчерашниот меч на Ал Наср успеа да нокаутира камерман кој го погоди со силен шут од слободен удар.

Роналдо испрати „бомба“, која помина покрај левата статива и удри директно во главата на камерманот.