Роналдо руши рекорди и на Инстаграм – со пораката до Мбапе!


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Килијан Мбапе од следната сезона ќе игра за Реал Мадрид, а тоа беше потврдено пред неколику дена, по што се јави и Кристијано Роналдо.

Португалскиот фудбалер испрати порака до младиот француски напаѓач, а неговиот коментар стана „најлајкуван“ во историјата на Инстаграм.

„Мојот ред е да гледам. Возбуден сум што ќе те гледам како правиш хаос на Бернабеу“, напиша Роналдо.