Роналдо се венча со 14 години помлада манекенка (Фото)


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Поранешниот бразилски фудбалер Роналдо по третпат реши да се венча, а негова избраничка овој пат беше манекенката Селина Локс.

Роналдо и Локс имаа веридба во јануари годинава на Карибите, а потоа направиле интимна церемонија во црква на Ибица.

Младата Селина е во љубовна врска со Роналдо веќе седум години, а на социјалните мрежи објави фотографии од свадбата.

Ова на поранешниот фудбалер му е трет брак, откако претходно се венчаше со Даниела Цикарели во замок во Франција, како и со студентката по инженерство Марија Беатрис Антони.